پنج‌شنبه, 3 مهر 1399
  • ساعت : ۱۴:۴۷:۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۱/۰۲/۲۵ 
  • کد خبر : ۶۱۷۰۷
افتتاح بخش زایمان فیزیولوژیك برای اولین بار در بیمارستان كمالی البرز
رییس بیمارستان کمالی گفت: کاهش تعداد عمل های سزارین وعوارض ناشی از آن با روی آوردن به سمت زایمان های فیزیولوژیک حاصل میشود.
 به گزارش وب دا البرز دکتر بنفشه مشاک رییس بیمارستان کمالی با اشاره به مزایای زایمان فیزیو لوژیک اظهار داشت:
ما نباید به زایمان به شکل یک بیماری نگاه کنیم . بارداری و زایمان دو پدیده زیبا و شگفت انگیز خلقتند که باید با فراهم کردن شرایط مناسب زمینه ارتقای سلامت مادر و جنین را فراهم، و این دوره را به یک خاطره دلنشین برای مادر تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاظر در بحث زایمان ما با مداخلات پزشکی و در نتیجه افزایش عمل های سزارین و عوارض ناشی از آن مواجه هستیم ، که این مشکلات  مراکز دوستدار مادر و بیمارستان های زنان و زایمان را به سمت  زایمان فیزیولوژیک سوق میدهد.

 وی افزود: زایمان فیزیولوژیک به معنی انجام زایمان ایمن ، کم درد ، طبیعی و بدون مداخلات پزشکی در کنار همراه ترجیحاً همسر در محیطی آرام است.

 دکتر مشاک خاطر نشان کرد: در هنگام زایمان آنچه  زائو را بیشتراز هر مساله ای آزار می دهد،  بیگانگی و عدم اعتماد به محیط است که اگر فرد در یک محیط آرام و در کنار خانواده اش قرار بگیرد ، به باور قشنگی را از محیط دست پیدا کرده  و در نتیجه مسائل مربوط به درد زایمان را کمتر احساس می کند.

 رییس بیمارستان کمالی همچنین با اشاره به روش های غیر دارویی برای کاهش درد زایمان بیان کرد: تمرینهای کششی ، ماساژ ، تن آرامی ، مهارتهای تنفسی ، قرار گرفتن در وضعیتهای مختلف در زمان درد ، گرمای سطحی ، سرمای سطحی ، آب درمانی ، لمس و ماساژ ، طب سوزنی ، طب فشاری ، رایحه درمانی ، موسیقی از جمله روش های غیر دارویی برای کاهش درد زایمان به حساب می آیند.

 وی در پایان گفت: با توجه به اینکه بیمارستان کمالی برای اولین بار در سطح استان اقدام به راه اندازی چنین بخشی نموده است ، امیدواریم با حمایت های بیشتر بتوانیم بخش زایمان فیزیولوژیک را گسترش و خدمات ارائه شده را افزایش دهیم./ شهبازی
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0