سه‌شنبه 1 مرداد 1398   11:39:26

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز خبر داد:

1394/9/7 شنبه

به گزارش وب دا - دکتر حمید درفشی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرزضمن اعلام این خبر  گفت: بخش بهداشت و درمان استان البرز با توجه به جمعیت آن  که نزدیک به 3 میلیون ‌نفراست رشد نکرده است و سرانه تخت های بیمارستانی 2/0 به ازای  هر هزار نفر می باشد.
وی از  راه اندازی هزار تخت بیمارستانی تا پایان نیمه ی اول سال 95 در البرز خبر داد و افزود: 650 تخت بیمارستانی تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری می رسد و تا اندازه ای مشکلات ناشی از کمبود تخت های بیمارستانی را به ویژه در کرج تسهیل می کند.
دکتر درفشی با اشاره به اینکه با راه اندازی هزار تخت سرانه موجود به 7/. به ازای هر هزار نفر خواهد رسید اظهار داشت: برای رسیدن به سرانه استاندارد تعیین شده استان ، 3600  تخت دیگر نیاز است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه شهرستان فردیس با جمعیت بالغ بر 500 هزار نفر حتی یک تخت بیمارستانی هم ندارد افزود: مشکلات امکانات درمانی و تخت های بیمارستانی در بیشتر شهر های پرجمعیت و کم جمعیت استان وجود دارد و تنها ویژه شهرستان طالقان نیست .
وی ادامه داد: جمعیت شناور و متغییر شهرستان طالقان که در برخی از فصول،  افزایش  و در برخی روزهای سال کاهش می یابد به یک چالش برای راه اندازی بیمارستان در آن شهرستان بدل شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به گلایه برخی از شهروندان طالقان مبنی بر اجازه فعالیت بخش خصوصی در شهرستان افزود: مانعی برای همکاری با بخش خصوصی وجود ندارد و چنانچه بخش خصوصی بخواهد در این شهرستان بیمارستان احداث کند دانشگاه علوم پزشکی البرز استقبال کرده و همکاری لازم را خواهد داشت.
وی در ادامه  خبر داد : با پیگیری های انجام شده یک بیمارستان 43 تختخوابی طبق برنامه سطح بندی وزارت بهداشت برای شهرستان طالقان در نظر گرفته شده است .
دکتر درفشی با اشاره به اینکه در صورت تامین اعتبار لازم و یا وجود متقاضیان جهت ساخت بیمارستان در این شهرستان می توان موضوع را از طریق کمیسیون ماده 20 وزارت بهداشت   تا اخذ موافقت اصولی پیگیری کرد افزود: با توجه به مکاتبات صورت گرفته با نماینده محترم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان در مجلس و همچنین مدیر کل محترم امور مجلس وزارت بهداشت ساخت بیمارستان در طالقان در حال پیگیری است. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ

روابط عمومی

پیام هفته

 السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین