سه‌شنبه 1 مرداد 1398   11:51:14
رویدادها
56068
شنبه 23 اسفند 1393 چهارشنبه ی بی حادثه معاون مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز هشدار داد:
والدین در چهارشنبه آخر سال فرزندان خود را تنها نگذارند
آرش رحمتی ، معاون مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز در گفتگو با خبرنگار وب دا در خصوص چهارشنبه ی آخر سال گفت: در سال‌های اخیر مراسم  چهارشنبه‌سوری از حالت سنتی خود خارج شده و به سمت خشونت  و حادثه سوق داده شده است و سالانه هزاران خانواده با غم و اندوه به استقبال بهار می روند.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد فوریت های پزشکی و اورژانس 115 با بیمارستان ها ، نیروی انتظامی ، فرمانداری های  استان اظهار داشت: در چهارشنبه آخر سال 10 پایگاه ها ی اورژانس  در کنار نیروی انتظامی و آتش نشانی در ده نقطه ی حساس شهر کرج استقرار خواهند داشت.
رحمتی خبر داد: 50 پایگاه اورژانش در استان  برای ارائه خدمات و  مشاوره های پیش بیمارستانی در حالت آماده باش  هستند.
وی ادامه داد: سامانه پیامکی اورژانس 115 برای آموزش و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال فعال شده است و با توزیع بروشور ها و بنر های آموزشی انتظار می رود با آگاهی و هوشیاری بیشتر  خانواده ها ، سال جدید را با کمترین حادثه آغاز کنند.
 وی به خانواده ها توصیه کرد:  در این روز فرزندان خود را تنها نگذارند تا بتوانند از خطرات احتمالی و آسیب هایی که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی اتفاق می افتد ، جلوگیری کنند.
معاون مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز با اعلام اینکه در سال گذشته 129 نفر بر اثر عدم رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل غیر مجاز وغیر  استاندارد در چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند توصیه کرد: از مواد محترقه و منفجره بی خطر و مجاز استفاده شود.

روابط عمومی

پیام هفته

 السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین